Łukasz Czwartos: perkusista z wieloletnim stażem, laureat wielu ogólnopolskich konkursów muzycznych jako lider zespołu oraz perkusista zdobywający wiedzę pod okiem doświadczonych muzyków polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Praktyk, z doświadczeniem w nauczaniu zarówno dzieci, dorosłych i seniorów. Szlifował swoje umiejętności pod okiem czołowych muzyków polskiej sceny muzycznej: Michał Dąbrówka (Natalia Kukulska, Orkiestra Adama Sztaby, Edyta Górniak, Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Woobie Doobie), Wojciech Fedkowicz (Grzegorz Turnau, Orkiestra Adama Sztaby, Kuba Badach, Laboratorium, Leszek Możdzer, O.S.T.R., Michał Urbaniak), Mirosław Hady (Golec uOrkiestra, Que Passa, Jacek Królik trio i Symphonica), Marek Raduli (Banda i Wanda, Bajm, Budka Suflera i ΠR2, Anna Wyszkoni), Grzegorz Krawczyk (Vic Firth Educator, Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej).
Doświadczenie i edukacja
– nagroda publiczności przeglądu zespołów Schemat
– I miejsce w ogólnopolskim konkursie zespołów „Czysty Akord”
– II miejsce w ogólnopolskim konkursie zespołow „Czysty Akord”
– II miejsce ogólnopolskim konkursie zespołów „Rockfront” (2013)
– II miejsce w ogólnopolskim konkursie zespołów „Rockfront” (2014)
– nagroda prezydenta Kielc w ogólnopolskim konkursie „Fenomen”
– finalista przeglądu zespołów Schemat (2012)
– finalista przeglądu zespołów Schemat (2013)
– finalista przeglądu zespołów Schemat (2015)
– finalista ogólnopolskiego konkursu perkusyjnego solo Stargate Drum Contest w ramach Warsaw Drum Festival (2016)
Posiadamy doświadczenie w nauczaniu zarówno dzieci od lat 5 oraz dorosłych, a także osoby starsze. Organizujemy szkolenia grupowe oraz uczymy indywidualnie. Korzystamy ze specjalnej autorskiej metody nauczania z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi do nauki gry na perkusji. Nie musisz posiadać własnej perkusji na początku swojej nauki. Celem jest stworzenie alternatywy dla osób, które nie chcą iść do typowej szkoły muzycznej, ale chcą skutecznie, profesjonalnie nauczyć się grać na perkusji w przyjaznej atmosferze.
Program nauczania jest zbudowany na bazie najlepszych dostępnych materiałów edukacyjnych polskich i zagranicznych oraz własnego doświadczenia. Jest on dostosowany indywidualnie do danej osoby, uwzględniający predyspozycje, dostępność wolnego czasu, styl życia oraz zainteresowania. Program jest ułożony w sposób logiczny, z uwzględnieniem wszystkich ważnych aspektów nauki i dzieli się na wiele poziomów.
Przykładowe zagadnienia poruszane podczas zajęć
- postawa za zestawem
- ustawienie aparatu gry
- techniki gry rąk
- techniki gry nóg
- czytanie nut
- podstawowe rytmy
- rytmy nieparzyste
- stylistyki muzyczne
- dynamika
- koordynacja
- niezależność kończyn
- rudymenty
- granie z metronomem
- granie w zespole
- przygotowanie do nagrań studyjnych i występów publicznych